Trečiasis Lietuvoje tarptautinis veterinarijos kongresas

AB „Kauno Grūdų“ Veterinarinės farmacijos verslas „KG Vet” sukvietė vienus geriausių savo sričių specialistų pasidalinti patirtimi su savo profesijos atstovais.  Tai jau trečiasis Lietuvoje, tarptautinis veterinarijos kongresas visoms gyvūnų rūšims „VET Congress 2018 Lithuania“.  

Kongresas skirtas tarptautiniu mastu skleisti žinią apie šių dienų veterinarinės medicinos tendencijas, supažindinti su naujausiais gamintojų produktais, ligų gydymo sprendimais, diagnostika bei profilaktika. Šešiolika specialistų iš Lietuvos ir kitų užsienio šalių pristatė vetfarmacijos sektoriaus aktualijas, tarp kurių nemažai dėmesio skirta gyvulių sveikatinimui bei šiomis dienomis itin aktualiam kiaulių marui.

Oficialiai atidarydamas renginį „Kauno Grūdų“ generalinis direktorius pasveikino visus atvykusius ir pasidžiaugė matydamas ne tik ilgamečius veterinarijos srityje dirbančius, bet ir naujus veidus, norinčius tobulėti profesinėje srityje:

 „Trečią kartą organizuojamame kongrese matome didžiules gretas veterinarijos specialistų. Jaučiame, kad tokių renginių tikrai reikia, o tai taip pat puiki investicija į veterinarijos ateitį. Džiugu, kad ir jauni žmonės domisi veterinarijos naujovėmis. Nes mes galime supirkti pačius geriausius aparatus laboratorijose, tačiau svarbiausia, kad būtų kompetentingi specialistai dirbantys su jais.“ – sakė „Kauno Grūdų“ generalinis direktorius Tautvydas Barštys.

Šiais metais kongresas sutapo ir su „Kauno Grūdų“ veterinarijos verslo „KG VET“ dešimties metų jubiliejumi.

Organizuojant veterinarijos kongresą visuomet apžvelgiama, kas kiekviename sektoriuje yra aktualiausia ir pagal tai sudaromoms temoms ieškomi geriausi lektoriai. Pristatymai ir atviros diskusijos vyko keturiuose skirtinguose sektoriuose: smulkiųjų gyvūnų, paukštininkystės, kiaulininkystės ir galvijininkystės.

Šiais metais renginys susilaukė daugiau kaip 650 dalyvių ir lektorių iš Lietuvos, Suomijos, Italijos, Vienos universiteto, Prancūzijos, Jungtinės karalystės, Estijos, Lenkijos.

Renginyje dalyvaujantis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) lektorius, Europos veterinarinės neurologijos specialistas Sigitas Čižinauskas, šiuo metu gyvenantis Suomijoje, atkreipė dėmesį į tokių renginių svarbą bei pastebėjo, jog šiandien tarp veterinarija yra sparčiai žengianti pirmyn:

„Man labai smagu, kad esu pakviečiamas skaityti paskaitą šiame kongrese. Smulkiųjų gyvūnų sritis yra sparčiai einanti į priekį. Jų diagnostika ir gydymas artėja prie žmonių medicinos lygio labai stipriai. Ypatingai mano srityje – neurologijoje. Tad tikiuosi, kad mano dalyvavimas šiame kongrese prisidės ir prie neuorlogijos, kapi disciplinos pasistūmėjimo Lietuvoje.“

Vet Congress 2018 dalivai

Šiuo metu itin daug dėmesio ir svarbos susilaukiančiam afrikinių kiaulių marui taip pat buvo skirta ne maža dalis kongreso laiko. Savo paskaitoje LSMU profesorius Arūnas Stankevičius pristatė paskutinių metų tyrimus, atliktus šioje srityje bei atkreipė dėmesį į šios ligos pavojų ekonomikai:

„Dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje kiaulienos ir jos produktų eksportas 2014-2015 m. sumažėjo 700 mln.eurų. Tad jeigu AKM pasieks Kiniją, tai gali turėti katastrofiškų pasekmių, nes šioje šalyje sutelkta daugiau kaip pusė visos pasaulio kiaulių populiacijos“.

Po pranešimo lektoriaus paskaita nesibaigė – visi susirinkę pratęsė diskusiją apie higienos normas ūkiuose bei mėgino įžvelgti galimus AKM protrūkius ir 2018 m.

Po paskaitų visiems dalyvavusiems buvo įteikti pažymėjimai.

Daugiau informacijos apie kongresą: VET Congress 2018 Lithuania