Neatsiejama kasdienės veiklos dalis - socialinės atsakomybės projektai

Praėjusiais, 2022 – aisiais metais, „Kauno grūdai“  nuveikė nemažai gerų darbų. Kurie iš jų buvo ryškiausi?

„Kauno grūdai“ ištisus metus dalyvavo įvairiuose socialinėse iniciatyvose, reguliariai rėmė įvairias organizacijas ir jų veiklą, teikė finansinę paramą ir  paramą maisto produktais. Nuo pat karo pradžios rėmėme ir iki šiol remiame Ukrainą. Patikimų partnerių dėka, tiek ukrainiečius, likusius karo niokojamoje šalyje, tiek ukrainiečius, radusius prieglobstį Lietuvoje, tiek fronte kovojančius Ukrainos karius, nuolat pasiekia parama su „Kauno grūdų“ gaminama greitai paruošiama produkcija. Ypatingai daug teigiamų atgarsių sulaukia greitai paruošiamos košės ACTIVUS, kurias, dėl itin patogaus paruošimo būdo ir maistingumo Ukrainos kariai vadina „auksu“.  Per visą karo laikotarpį Ukrainai skirta beveik 500 000 vnt. įvairios „Kauno grūdų“ produkcijos, skirta 150 000 eurų paramos organizacijai „Blue-yellow“.

UA

„Kauno grūdai“ tapo vienu iš rėmėjų 2022 m. rugsėjo 19 – 23 d. Birštone vykusio projekto „Sužeistų karių savaitė 2022“.

Šis projektas skirtas sužeidimus ir traumas patyrusiems Lietuvos ir Ukrainos kariams. Projekto metu kariams sudarytos sąlygos bendrauti, kartu sportuoti ir gauti individualias sveikatinimo procedūras.

„Kiekvienais metais augame dėka mūsų rėmėjų bei partnerių. Galime pasidžiaugti, kad šiais metais dalyvių skaičius išaugo daugiau nei dvigubai - iki 45 dalyvių iš Lietuvos bei Ukrainos. Džiaugiamės, kad galėjome padėti nukentėjusiems mūsų broliams ukrainiečiams, kovojantiems už savo valstybės bei šeimos laisvę. Penkių dienų renginio programą sudarė bendra sportinė veikla, individualios sveikatinimo procedūros bei mokomoji ir kultūrinė programa, susitikimai su visuomenei žinomais asmenimis“, - pasakojo projektą organizavę labdaros ir paramos fondo „Broliai aitvarai“ atstovai. Plačiau apie renginį galite skaityti čia.

Praėjusiais metais „Kauno grūdai“ suteikė finansinę paramą ir prasminga veikla užsiimančiai Vaiko širdies asociacijai (VŠA). Vaiko Širdies Asociacija yra ne pelno siekianti organizacija, dirbanti labdaros pagrindais, padedanti vaikams gimusiems su įgimtomis širdies ydomis, po širdies operacijų, transplantacijų ir su viltimi jų laukiančių. Skaičiuojama, kad kasmet Lietuvoje gimsta apie 300 vaikų su širdies ydomis. Tokia organizacija Lietuvoje, nuolat finansiškai ir morališkai padedanti šiems vaikučiams ir jų tėveliams, yra vienintelė. Džiaugiamės galėję prisidėti prie prasmingos VŠA veiklos ir nors akimirkai pradžiuginti su sunkumais bei išbandymais susiduriančias šeimas. Daugiau informacijos apie asociaciją ir jos veiklą rasite čia.

Ypač daug šiais metais bendradarbiavome su Lietuvos Maisto banku, kurio pagrindinė misija yra gelbėti maistą ir stabdyti jo švaistymą. Padedant Maisto bankui, nepasiturinčius ir su sunkumais susiduriančius žmonės pasiekė tiek „Kauno grūdų“, tiek „Vilniaus paukštyno“ produkcija. Ne išimtis ir šventinis laikotarpis - gruodžio mėnesį Maisto banko padalinius Kaune ir Vilniuje pasiekė paramos kroviniai, kuriuose buvusi „Kauno grūdų" ir „Vilniaus paukštyno" produkcija buvo skirstoma kalėdiniams daviniams.

Norėdami stiprinti bendruomenę, tiesioginės paramos skyrėme ir ten, kur esame, kur veikia mūsų „Kauno grūdų“ gamybiniai padaliniai.

Paramą maloniai priėmė ir sunkiai besiverčiantiems išdalino Kėdainių r. Pėlėdnagių seniūnija.

Pėlėdnagiai

Kaip pasakojo „Kauno grūdų“ Kėdainių fabriko gamybos vadovė Miglė Balčiūnaitė, seniūnija labai džiaugėsi ir dėkojo už dosnumą, nes nesikėjo gauti tokios gausios paramos. „Svarbiausia tai, kad galime parodyti dėmesį prieš gražiausias metų šventes. Džiugu prisidėti mūsų gaminama produkcija, paįvairinant gyventojų šventinius stalus“, - kalbėjo Miglė.

Alytaus greitai paruošiamų produktų padalinio gamybos vadovas Algermas Norvila kartu su komanda apsilankė Alytaus Socialinės paramos centre. Parama buvo paskirstyta Alytaus Socialinės paramos centro globotiniams.

Alytus

Alytaus fabriko gamybos vadovas Algermas Norvila pasakojo, kad centro darbuotojai džiugiai priėmė paramą, papasakojo apie jų teikiamas paslaugas, kasdieninę veiklą, paslaugą atliekančių darbuotojų veiklą. Organizacijos direktorė Eglė viso kolektyvo vardu išreiškė didelę padėką „Kauno grūdams“ už parodytą dėmesį jų vykdomai veiklai ir šventines dovanas.

„Manau mums, žmonėms, socialinis bendravimas yra labai svarbus veiksnys. Bendravimu ir bendryste mes kiekvienas papildome vienas kitą, suteikdami jėgų judėti į priekį, lengviau įveikiant gyvenimiškus sunkumus. Geri darbai, kaip tas gerasis virusas paliesdamas kiekvieną - suteikia didžiausią motyvaciją tobulėjimui, nesvarbu kokia forma. Pasirenkant šią organizaciją norėjosi išreikšti padėką už jų atliekamą didelį darbą ir tuo pačiu prisidėti prie šios organizacijos globojamų žmonių šventinio stalo, su žinute – žmogus didžiausia vertybė“, - pasakojo Algermas.