Kėdainiuose veikiančioje „Kauno grūdų“ gamykloje dirbanti D. Dovidavičienė: žingeidiems ir iniciatyviems visuomet atsiras galimybių augti

Kėdainiuose beveik dešimtmetį veikia „Kauno grūdų“ greitai paruošiamų produktų gamykla, kurioje besidarbuojantys kėdainiškiai džiaugiasi čia sukaupta patirtimi ir atsivėrusiomis karjeros galimybėmis. Vienas to pavyzdžių – Deimantė Dovidavičienė, vos per metus nuo pakuotojos perėjusi prie pamainos meistrės pareigų.

Deimante

„Žingeidiems ir iniciatyviems čia suteiktos visos galimybės augti ir siekti karjeros“, – sako septynerius metus gamykloje, kurioje „Kauno grūdai“ gamina greitai paruošiamas košes ir makaronus, besidarbuojanti Deimantė. Kaip ji atskleidžia, karjeros laiptais šoktelėjo, pačios nuostabai, ganėtinai greitai.

„Manau, tai lėmė, jog vadovai greitai pastebėjo, kaip viskuo domiuosi, noriu kuo daugiau išmokti, stengiuosi darbą padaryti atsakingai ir kokybiškai“, –  svarsto netoli Kėdainių, Pelėdnagiuose, gyvenanti „Kauno grūdų“ gamyklos darbuotoja.

Staigūs karjeros šuoliai

Kaip ji atsimena, darbą šioje gamykloje pradėjo nuo produktų pakuotojos pareigų, o jau po poros savaičių jai buvo pasiūlyta įrengimų operatorės pozicija. „Buvau atsakinga už tinkamą gamybos įrengimų veikimą, fasuojant produktus. Mano atsakomybė buvo aprūpinti įrangą fasavimo medžiagomis, ingredientais ir kt.

Šiandien džiaugiuosi, kad per tą laiką įgijau patirties, dirbant su naujausiomis technologijomis, sužinojau viską apie gamybos procesą, šios žinios ir patirtis leido man toliau augti, tapti tos srities profesionale“, – karjeros pradžią prisimena moteris.

Deimantei pačiai buvo netikėta, kai lygiai po metų darbo bendrovėje jai buvo pasiūlyta dar aukštesnė pozicija – pamainos meistrės. „Prisipažinsiu –  labai bijojau.

Baiminausi, ar tikrai sugebėsiu, žinojau, kad laukia didelė atsakomybė – juk pamainos meistras atsako už visą gamybos procesą, svarbiausia, kad visas darbas atsigręžia į pirkėją ir jo pasitenkinimą mūsų gaminamais produktais, tad labai svarbu užtikrinti kokybę. Visgi vadovas ramino, drąsino, kad tikrai sugebėsiu, tad taip ir pasiryžau imtis naujų iššūkių“, – atvirauja kėdainiškė.

Deimantė dalijasi savo kasdienio darbo detalėmis. „Mano darbo diena prasideda nuo gamybos plano peržiūros. Patikrinu, kokius konkrečiai produktus ir kiek turime pagaminti. Tada suskirstau darbuotojų darbus.

Taip pat mano funkcijos apima ir užtikrinimą, kad turėtume pakankamai žaliavos produktų gamybai, atsakau už gamybų dokumentaciją ir kt. Apibendrinant – atsakau, kad gamyba vyktų sklandžiai ir kokybiškai“, –  pasakoja Kėdainiuose įsikūrusios „Kauno grūdų“ gamyklos darbuotoja. Ji neslepia – darbas, kurį dirba, jai išties patinka, ne ką mažiau svarbu ir supantis kolektyvas, kuris, pasak Deimantės, yra kaip šeima. 

Džiaugiasi suburta komanda

Dirbant pamainos meistre, Deimantei tenka vadovauti beveik 40-ties darbuotojų komandai. „Komanda esame ir darbe, ir už darbo ribų.

Atvirai vieni su kitais bendraujame, kartu švenčiame šventes, padedame vieni kitiems. Džiaugiuosi, kad mane supa draugiškas ir darbštus kolektyvas“, – sako Deimantė.

Gražių žodžių ji negaili ir gamyklos vadovybei. „Visuomet gamyklos vadovė sutikusi paklausia, kaip gyvenu, kaip sekasi. Labai šiltai bendrauja, tad malonu ir dirbti tokioje gamykloje“, – neslepia „Kauno grūdų“ atstovė.

Paklausta, o kokia ji pati kaip vadovė, Deimantė sako save laikanti lygiaverte komandos nare.

„Neskirstau žmonių pagal pareigas, visi mes lygūs. Pati galiu ir prie gamybos linijos pastovėti, jei kažką reikia pakeisti, ir supratingai žiūriu į darbuotojų poreikius ir norus.

Ir naujam žmogui atėjus pas mus dirbti įvertinu, kiek jam pačiam darbas patinka, kaip sekasi. Įvertinu kiekvieno potencialą bei galimybes, atsižvelgdama į tai, jei matau, kad žmogui pačiam darbas nepatinka, ieškau, ką naujo jam pasiūlyti.

Pozicijų pas mus daug, tad ir galimybių daug, reikia tik noro“, – sako „Kauno grūdų“ Kėdainiuose veikiančios gamyklos meistrė Deimantė Dovidavičienė.