„Auksinio grūdo“ apdovanojimai: Metų vadovė - Malūno laboratorijos vedėja

Praėjusių metų pabaigoje tradiciškai paskelbėme „Auksinio grūdo“ apdovanojimų nugalėtojus. Apdovanojame geriausius metų administracijos darbuotojus šiose nominacijose: Metų debiutas, Metų specialistas, Metų verslumas, Metų kolega, Metų vadovas, Tyliai, bet užtikrintai, Nominacija už nuopelnus organizacijai. Pristatome interviu su Metų vadovo nominacijos nugalėtoja - "Kauno grūdų" Malūno, kuriame malami grūdai ir gaminami miltai, laboratorijos vedėja Virginija Gladkauskiene. Sužinokite daugiau apie šias pareigas, atliekamą darbą, pačios Virginijos asmenines vertybes ir pomėgius. 

Virginija

Virginija, kiek laiko dirbate mūsų organizacijoje?

„Kauno grūduose“ dirbu nuo 1984 metų. Taigi jau beveik 37-erius metus. Tai buvo paskyrimas į darbo vietą baigus mokslus.

Už ką esi atsakinga, kokios Tavo darbo funkcijos? 

Esu malūno, kuriame priimami ir malami grūdai, laboratorijos vedėja. Pagrindinės mano pareigos ir užduotys – kokybės kontrolė. Kokybės kontrolė labai plati funkcija. Privalai užtikrinti kokybiškų grūdų priėmimą, saugojimą, tiekimą ir gaminamos, saugojamos, išleidžiamos  produkcijos kokybę. Ne ką mažesnė atsakomybė yra gerai žinoti saugaus darbo nuostatus ir tinkamai informuoti laboratorijos darbuotojus, organizuoti laboratorijos darbą, užtikrinti atliekamų laboratorinių tyrimų tikslumą. Taip pat esu atsakinga už kokybės kontrolės procesų stebėjimą ir atnaujinimą, savalaikį  ir teisingą apskaitos vedimą, iš išorės gautų neatitikčių analizę, vidaus auditus pagal Maisto saugos reikalavimus.

Gal pasidalinsi ankstesne savo darbine patirtimi?

Kaip jau minėjau, „Kauno grūdai“ – mano pirmoji darbovietė. Darbą pradėjau „Kauno grūdų produktų kombinate“ (taip vadinosi mūsų įmonė). Darbo patirtis prasidėjo nuo darbo Malūne-gamyboje, po kelerių metų perėjau į Aleksoto padalinio logistikos sandėlius, po to dirbau Aleksoto padalinyje kokybės laboratorijoje, Malūno-elevatoriaus laboratorijoje –  laborante ir dabar – Malūno laboratorijos vedėjos pareigose. Darbo metai nuo gamybos iki laboratorijos vedėjos – tai įvairiapusė darbo patirtis, darbas su  skirtingų sričių specialistais, vis didėjantis žinių bagažas.

Ką vertini mūsų organizacijoje: privalumai, kodėl tu čia, kas patinka, "veža"? :) Kas tave motyvuoja?

Vertinu įmonės suteikiamas sąlygas vidinei karjerai, kaip galimybę darbuotojams surasti tokią darbo vietą, kurioje jie galėtų tobulėti, kad galėtų dirbti ne bet kokį darbą ,o mėgstamą darbą.

Kas mane motyvuoja: kai žinai, kodėl atliekamas darbas yra svarbus, kiek jis reikalingas įmonei, kad galiu prisidėti prie bendro komandos darbo, kad galiu plėsti žinias mokymuose, konferencijose, susitikimuose; kad turiu vadovą, kuris pastebi pasiektus rezultatus, gali padėti ar kritiškai pažvelgti į susidariusią situaciją.

Darbo principai/vertybės, kuriomis vadovaujiesi darbe?

Atsakingumas, pasitikėjimas, sąžiningumas – darbe pagrindinės vertybės, kuriomis vadovaujuosi. Svarbu ir  gebėjimas dirbti komandoje, savarankiškas sprendimų priėmimas, grįžtamasis ryšys iš kolegų. Šie bruožai  lengvina atsiradusių problemų sprendimus. Reikėtų dar paminėti ir atidumą įvairioms detalėms, kruopštumą. Atrodo, kad tai paprastos, kasdieniškos vertybės, bet nuo jų priklauso efektyvus ir sėkmingas kokybės tarnybos darbas.

Pomėgiai, laisvalaikio hobiai?

Esu šeimos žmogus. Didelę savo laiko dalį skiriu šeimai. Ypač džiugina kelių kartų susitikimai, jie „pakrauna“ gerų emocijų. Visada randu, ką nuveikti lauke. „Geltonasis karutis“ :) visada pilnas idėjų sodui. Veikla sode arba bent kelių kilometrų pasivaikščiojimai vakare puikiai padeda sudėlioti dienos mintis, kartu tai ir sportas, ir atsipalaidavimas

Linkėjimas kolegoms - tavo sėkmės paslaptis, kaip reikia dirbti, kad galbūt kitais metais jie atsirastų Auksinio grūdo nugalėtojų sąraše. :) 

Kad norėtum eiti į darbą, reikia sutarti bent su dviem kolegom, o kad norėtum dirbti, matytųsi rezultatas – reikia, kad darbas būtų mylimas ir patiktų. Reikia stengtis turėti darbą, kuris suteikia malonumą, net tada, kai tenka dirbti viršvalandžius, prisiimti atsakomybę ir kai pasiektas rezultatas tau suteikia tikrą, nesuvaidintą emociją – džiaugsmą. Kolegoms linkiu mokėti džiaugtis ir didžiuotis savo įmone, jos veikla. Dirbti ir daryti tai, kas įdomu, ir iš širdies.