Apie verslą

Šimtmečio patirtį turinti didžiausia ir profesionaliausia miltų gamintoja Lietuvoje

Miltų ir jų produktų verslas – tai veikla, nuo kurios prasidėjo įmonės „Kauno Grūdai“ gyvavimo istorija, trunkanti daugiau nei 120 metų. Per šį ilgą laikotarpį susiformavo didelė malūnininkystės patirtis, tobulėjo ir keitėsi technologijos, padedančios gaminti aukščiausios kokybės produkciją, laikantis šimtamečių gamybos tradicijų. Miltų ir jų produktų verslas buvo sėkminga įmonės, integravusios skirtingas veiklos sritis ir tapusios viena stipriausių bei žinomiausių Lietuvos verslo lyderių, pradžia.

Įmonės „Kauno Grūdai“ miltų ir jų produktų verslą sudaro šios verslo šakos:

Miltai ir jų produktai

AB „Kauno Grūdai“ – viena didžiausių miltų tiekėjų kepykloms ir prekybos tinklams Lietuvoje ir Baltijos šalyse. „Kauno Grūdų“ miltai eksportuojami į Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Olandiją, Belgiją, Islandiją, Kiprą, Maltą, Latviją, Estiją, Kaliningrado sritį, Afrikos žemyno šalis ir net tolimąjį Tailandą. Įmonės gaminami miltai daug kartų pelnė „Lietuvos metų gaminio“ apdovanojimus.

Po malūno rekonstrukcijos 2011 m. įmonės „Kauno Grūdai“ malūnas sumala iki 70 000 tonų kvietinių ir ruginių miltų per metus. Malūne iš sumaltų grūdų atskiriamos sėlenos ir gemalai, o malūno laboratorijoje kuriami specializuoti miltai kepykloms bei HoReCa sektoriui. Šie miltai pasižymi unikaliomis savybėmis, dėl kurių skirtingi kepiniai įgauna reikiamų savybių, kad būtų patys gardžiausi.

Miltai malami taikant naujausias technologijas iš rinktinių Lietuvoje užaugintų kviečių, todėl užtikriname kokybinių parametrų stabilumą. Malūne veikia pasaulyje pripažinta „Bühler“ įranga, kuri leidžia ne tik idealiai išvalyti  grūdus ir juos atrinkti (akmenukų, smulkių priemaišų išvalymas, grūdų paskirstymas pagal frakciją), bet ir tiksliai išmalti pagal visus parametrus, netgi smulkiai atskiriant grūdo daleles. Užtikriname produktų kokybę ir saugumą, nes savo malūne naudojame „Sortex Z+“ optinį rūšiavimo prietaisą, kuris garantuoja malamų grūdų kokybę. Šis įrenginys pirmauja pasaulyje pagal optinio rūšiavimo pritaikymo sritį. Tiksliai, vos per sekundės dalį jis nustato rūšiuojamo produkto grynumą. Grūdai, neatitikę spalvos, formos reikalavimų ar defektuoti, yra pašalinami iš viso grūdų srauto. Taip pat pašalinamos visos priemaišos: kitų kultūrų sėklos, pažeisti grūdai ir pan.