Kenkėjų kontrolė

KENKĖJŲ KONTROLĖS PASLAUGOS: PROFESIONALIOS, KOKYBIŠKOS, EFEKTYVIOS, NOVATORIŠKOS 
 
Kenkėjų kontrolė - tai veiksnys, užimantis ypač svarbią vietą užtikrinant gaminamo bei sandėliuojamo produkto ar teikiamos paslaugos kokybę. Tai profilaktinės ir intervencinės priemonės, skirtos užtikrinti maisto saugos reikalavimus, siekiant, kad kenkėjai nesukeltų pavojaus žaliavų ar gaminamų produktų kokybei. Kenkėjų kontrolė apima žmogaus sveikatos, nuosavybės, maisto išteklių apsaugą maisto pramonės įmonėse, visuomenės sveikatos organizacijose bei daugelyje kitų įmonių ir organizacijų. Kenkėjų naikinimas ne tik sumažina ekonominius nuostolius dėl sugadintų produktų, bet ir užkerta kelią ligų plitimui.
 
 
AB „Kauno Grūdai“ 2010 m. gavo licenciją teikti kenkėjų kontrolės paslaugas. Įmonėje dirba profesionalūs darbuotojai, turintys ilgametę patirtį kenkėjų kontrolės srityje. Mūsų tikslas – teikti aukščiausios kokybės kenkėjų kontrolės (naikinimo) paslaugas tiek gyventojams, tiek verslo įmonėms bei ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms visoje Lietuvoje. Darbus atliekame naudodami tik LR registruotas biocidus. Juos naudojame profesionaliai - tik tiek, kiek reikia, kad nebūtų pakenkta žmogui ir aplinkai. 
 
 
 
 
 
 
MES SIŪLOME ŠIAS KENKĖJŲ KONTROLĖS PASLAUGAS:
  • DERATIZACIJĄ (graužikų naikinimą).
  • DEZINSEKCIJĄ (vabzdžių naikinimą).
  • DEZINFEKCIJĄ (pelėsių ir mikroorganizmų naikinimą).
  • SANDĖLIUOJAMŲ PRODUKTŲ KENKĖJŲ NAIKINIMĄ.
  • PAUKŠČIŲ KONTROLĘ (atbaidymą).
  • KURMIŲ KONTROLĘ (naikinimą).
  • FUMIGACIJĄ (kenkėjų naikinimą dujomis).
  • RVASVT  KENKĖJŲ KONTROLĖS PROGRAMOS IR KITŲ DOKUMENTŲ RUOŠIMĄ.
 
 
DERATIZACIJA (GRAUŽIKŲ NAIKINIMAS)
Deratizacija (graužikų naikinimas) – tai priemonių kompleksas, apimantis graužikų stebėjimą, atbaidymą, naikinimą naudojant specialius metodus ir priemones. 
Jeigu buityje, darbinėje aplinkoje ar statinyje pastebėjote graužikus, turėtumėte nedelsiant kreiptis į profesionalius specialistus. Graužikai ardo pastatų izoliacines medžiagas, pragraužia elektros laidus, apgraužia maisto ar kitus sandėliuojamus produktus, apgadina buities daiktus,taip pat platina užkrečiamas ligas. Labai svarbu graužikus naikinti pastatų išorėje (išdėliojant vylių dėžutes aplink statinius), taip užkertant kelią jų  patekimui  į statinių vidų. Mūsų įmonės profesionalūs specialistai klientui suteiks kokybišką paslaugą, parinkdami būtent Jūsų atvejui tinkamas priemones bei inventorių. Specialistai taip pat suteiks išsamią informaciją ir rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo graužikų patekimo į patalpas bei išvengti galimos žalos.
 
DEZINSEKCIJA (VABZDŽIŲ NAIKINIMAS)
Dezinsekcija (vabzdžių naikinimas) – priemonių kompleksas, apimantis profilaktiką, nariuotakojų stebėjimą, atbaidymą, naikinimą naudojant įvairius metodus ir priemones.
Daugelis vabzdžių yra ne tik pavojingi sveikatai, bet ir nemalonūs kenkėjai įmonėse, įstaigose ir organizacijose. AB „Kauno Grūdai“ specialistai atlieka pirminę apžiūrą, kurios metu nustato kenkėjų rūšį bei jų keliamas problemas, pasiūlo galimus sprendimo būdus. Skirtingoms vabzdžių rūšims naudojame skirtingas priemones. Ropojantiems vabzdžiams naikinti naudojame įvairių rūšių skystus  preparatus, miltelinius preparatus, taip pat gelius bei masalų pavidalo biocidus ir lipnias priemones. Skraidantiems vabzdžiams naikinti naudojame modernius biocidus, lipnias priemones bei Anglijos įmonės „P+L systems“ šviesos spąstus.
 
DEZINFEKCIJA (PELĖSIŲ IR MIKROORGANIZMŲ NAIKINIMAS)
Dezinfekcija (palėsių ir mikroorganizmų naikinimas) – daugelio ar net visų mikroorganizmų, išskyrus kai kurias bakterijų sporas, sunaikinimas aplinkoje fizinėmis ir cheminėmis priemonėmis Skiriama profilaktinė ir židininė dezinfekcija. Profilaktinė dezinfekcija atliekama iki infekcinių ligų išaiškinimo. Profilaktinė dezinfekcija daroma nuolat (net ir nesant susirgimų infekcinėmis ligomis) žmonių susitelkimo vietose (prekybos, visuomeninio maitinimo, mokymo, gydymo įstaigose, pirtyse, stotyse ir pan.), gyvulininkystės fermose, gyvulinės kilmės žaliavų perdirbimo įmonėse.
Židininė dezinfekcija atliekama infekcijų židiniuose. 
Efektyvios cheminės dezinfekcijos medžiagos gali sustabdyti mikroorganizmų augimą arba juos sunaikinti.
 
FUMIGACIJA (KENKĖJŲ NAIKINIMAS DUJOMIS)
Pats efektyviausias grūdų ir jų produktų, medienos bei jos gaminių ar kitų sandėliuojamų produktų kenkėjų naikinimo būdas – fumigacija. Šis terminas  kilęs iš lotyniško fumigo – rūkantis, smilkstantis. Tai  dezinsekcijos būdas, kuriometu naudojamos iš aliuminio fosfido arba magnio fosfido išsiskiriančios fosfino dujos, veikiančios kenkėjus per jų  kvėpavimo organus. Fumigacijos metu yra sunaikinamos visos vabzdžių vystymosi stadijos (kiaušinėliai, lervos, lėliukės, suaugę kenkėjai). Kenkėjų naikinimas dujomis leidžia pasiekti kenkėjus jų atokiausiose slėptuvėse. Fumigacija nekenkia fumiguojamų produktų kokybei.
 
SANDĖLIUOJAMŲ PRODUKTŲ KENKĖJŲ NAIKINIMAS
Saugyklose aptinkama iki kelių dešimčių kenkėjų rūšių. Grūdiniai kenkėjai dauginasi labai greitai. Tai reiškia, kad kenkėjais užkrėsti grūdai tampa užteršti  ir pavojingi sveikatai. 
Sandėlių dezinsekcija vykdoma keliais etapais, tai sandėlių valymas prieš apruošimą, apruošimas insekticidais, ekspozicija ir vėdinimas. Dezinsekcijos efektyvumas priklauso nuo sandėlių išvalymo ir apruošimo būdo. Švariai išvalytuose sandėliuose naudojant dvigubą apruošimo technologiją (šaltu rūku ir karštu rūku) galima pasiekti maksimalų efektyvumą. Mūsų įmonės kenkėjų kontrolės specialistai visada konsultuoja ūkininkus ir žemės ūkio bendroves kaip tinkamai paruošti sandėlius dezinsekcijai, kad būtų galima pasiekti maksimalų efektyvumą. Bendrovėms ir ūkininkams suteikiama papildoma įranga sandėlių valymui. Tai pramoniniai didelės galios dulkių siurbliai su specialiais priedais, skirtais išsiurbti nešvarumams sunkiai prieinamose vietose, taip pat specialūs šepečiai.
 
PAUKŠČIŲ KONTROLĖ
Paukščiai ardo pastatų stogus ir perdangas, užteršia, sugadina produkciją,  skleidžia nepageidaujamą kvapą ir triukšmą. Mūsų specialistai paukščių kontrolei naudoja strypus, tinklus, vielas bei gaudo paukščius spąstais. Šios priemonės leidžia juos išstumti iš jų pamėgtų būriavimosi vietų.
 
Mūsų specialistai taikydami šiuolaikines  priemones  ir moderniausias  technologijas  padės Jums išspręsti visas su kenkėjais susijusias problemas bei sutvarkys visą reikiamą dokumentaciją.
 
Visiems ūkininkams, pageidaujantiems pasinaudoti AB „Kauno Grūdai“ dezinsekcijos, fumigacijos ir deratizacijos paslaugomis, bus suteiktos išskirtinės sąlygos, konkurencingos kainos ir palankios atsiskaitymo galimybės.