Apie verslą

Agronomai ekspertai, padedantys užauginti gausų derlių minimaliomis sąnaudomis 

AB „Kauno Grūdai“ veiklos yra pagrįstos verslų integracija. Vienas iš pagrindinių poreikių – užsitikrinti pagrindinę, gamybos procesuose naudojamą žaliavą - grūdus. Augalininkystės verslo veiklos esmę sudaro: bendradarbiavimas su ūkininkais, ekspertinės konsultacijos, padedančios išauginti kuo gausesnį ir kokybiškesnį derlių minimaliomis sąnaudomis, bei grūdų supirkimas.


AB „Kauno Grūdai“ turi 8 savo elevatorius ir galimybę saugoti daugiau nei 250 000 tonų grūdų. Kompanija plečia savo paslaugų tinklą superkant grūdus, parduodant produkciją bei konsultuojant ūkininkus. Visų kompanijos turimų elevatorių laboratorijos yra patikrintos Valstybinės augalininkystės tarnybos prie LR Žemės ūkio ministerijos. Jos atitinka grūdus superkančių ūkio subjektų grūdų kokybės tyrimo laboratorijų auditavimo tvarką. 

Šis verslas teikia kompleksines paslaugas ūkininkams:

  • ekspertinės konsultacijos ūkininkams,
  • grūdų supirkimas ar saugojimas,
  • prekyba augalų apsaugos priemonėmis,
  • prekyba trąšomis,
  • prekyba mikroelementinėmis trąšomis,
  • prekyba sėklomis. 

Šiandien augalininkystės komanda yra vertinama kaip vieni geriausių ekspertų ir konsultantų, suteikiančių kompleksines grūdų saugojimo, džiovinimo, supirkimo paslaugas 32 vietose visoje Lietuvoje. Įmonės turimų sandėlių talpa siekia 170 tūkst. tonų – tai vieni didžiausių pajėgumų Lietuvoje. Nuolat investuojame į paslaugų kokybę, kad ūkininkai būtų aptarnaujami ne tik profesionaliai, bet ir operatyviai.

AB „Kauno Grūdai“ daugelio ūkininkų yra vertinamas kaip patikimas vietinės rinkos perdirbėjas, kuris superka platų grūdinių kultūrų asortimentą savo gamybai: maistinius ir pašarinius kviečius, maistinius ir pašarinius rugius, kvietrugius, miežius, avižas, kukurūzus, žirnius, pupas bei rapsus. Skirtingos kultūros superkamos atitinkamuose padaliniuose. Vieninteliame Alytaus elevatoriuje bus superkamos visos grūdinės kultūros, šiame elevatoriuje taip pat bus suteikiamos paslaugos ekologiniams grūdams.

Šiemet į augalininkystės verslą buvo investuota daugiau nei 3 mln. Lt siekiant sustiprinti esamus gamybinius pajėgumus grūdų supirkimo elevatoriuose metu, norint užtikrinti darbo operatyvumą paruošų laikotarpiu, buvo plečiamas grūdinių kultūrų priėmimo vietų skaičius, kuris išaugo iki 32, Klaipėdos uoste buvo išnuomotos talpos grūdams.