Archyvas


Profesionalų komanda teikia kompleksines paslaugas

Piliečiui, įsigijusiam prabangų aukščiausios klasės automobilį, tikėtina, į galvą nešautų pilti į jį pigiausių degalų, nes tokiu atveju pirkiniu džiaugtųsi tikrai neilgai. Tokį palyginimą, kalbėdamas apie būtinybę aukštos genetinės vertės, didelio produktyvumo gyvulius šerti tik geriausios kokybės pašarais ir jų priedais, pateikė AB „Kauno grūdai“ Galvijininkystės sektoriaus vadovas Rytas Kretavičius. Pasak jo, įmonės specialistai – konsultantai, turintys ne tik puikių teorinių žinių, bet ir praktinės patirties, yra pasirengę padėti šalies ūkininkams numatyti, kokius pašarų racionus reikėtų rinktis, o technologai per kelias dienas gali pateikti konkrečius premiksų ir pašarų priedų receptūrų pasiūlymus, geriausiai atitinkančius karvių genetinį bei fiziologinį potencialą bei kliento poreikius.


„Daugiau nei prieš dešimtmetį, kai šalyje masiškai vyko pieninių karvių holšteinizavimas, o žmonės dar neturėjo praktinės patirties ir žinių, kuo skiriasi didelio ir įprasto produktyvumo gyvulio šėrimo raciono sudėtis ir kodėl ji iš viso turi būti kitokia, vyko tokie dalykai: pieno primelžiama buvo gerokai daugiau, tačiau karvės, po pirmojo apsiveršiavimo, antrojoje laktacijoje, kaip sakoma, išeidavo iš rikiuotės, – teigė R. Kretavičius. – Tai vyko dėl daugelio priežasčių: piendaves kamavo nagų ir kojų sąnarių ligos, acidozė, ketozė ir kiti susirgimai, labai susiję būtent su gyvulio genetinio potencialo neatitinkančiu šėrimu. Žinoma, tai nebuvo vienintelė priežastis, bet iš esmės – dominuojanti.“ Pašnekovo teigimu, didelio produktyvumo karvę teisingai pašerti nėra paprasta. „Ji nesuės daugiau, nei kad fiziologiškai įmanoma. Vadinasi, lieka tik gerinti pašarų bei priedų kokybę – rasti ribą, kai skatinamas didžiausias produktyvumas ir nekenkiama gyvulių sveikatai, – įsitikinęs R. Kretavičius. – Todėl mūsų specialistai ir kuria tokias racionų receptūras, kurių tiksliai laikantis piendavių produktyvumu jų savininkas džiaugsis tikrai ne vienerius metus.“
Pasak R. Kretavičiaus, „Kauno grūdų“ siūlomas vitamininių mineralinių pašarų papildų asortimentas itin platus: nuo standartinės ekonominės klasės, skirtos nelabai intensyviems ūkiams, iki Ekstra+ klasės. „Pastarųjų papildų sudėtis praturtinama ne tik organiniais komponentais, bet ir kitokiais priedais. Tokie pašarų papildai skirti ūkiams, kuriuose siekiama itin aukštų gamybos rezultatų“, – sakė skyriaus vadovas.Plačiau skaitykite „Ūkininko patarėjo“ laikraštyje arba svetainėje.

KOMENTARAI (0) Komentuoti

Komentarų nėra


PAKOMENTUOK