Archyvas


„KG Group“ 2012 m. pasiekė 1,4 mlrd. Lt apyvartą

Įmonių grupė „KG Group“, kurią sudaro AB „Kauno Grūdai“, AB Vilniaus paukštynas ir AB Kaišiadorių paukštynas, įgyvendino užsibrėžtus planus – 2012 m. įmonių grupės apyvarta pasiekė 1,4 mlrd. Lt.  

Bendra įmonių grupės „KG Group“ apyvarta, neaudituotais duomenimis, per 2012 m. siekė 1,401 mlrd. Lt, tai yra 14,5 proc. daugiau nei 2011 m., kai įmonių grupės apyvarta siekė 1,223 mlrd. Lt. 
 
AB „Kauno Grūdai“ apyvarta 2012 m. siekė 942 mln. Lt, tai yra 15 proc. daugiau nei 2011 m., kai ji sudarė 819 mln. Lt. „KG Group“ paukštininkystės, kurią sudaro Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai, apyvarta 2012 m. siekė 460 mln. Lt ir buvo 13,5 proc. didesnė nei 2011 m.
 
„Kelerius metus AB „Kauno Grūdai“ augo labai sparčiai – nuo 2009 m. įmonės apyvarta per metus vidutiniškai paaugdavo po 30 proc. Todėl po tokio spartaus augimo pasiekti 15 proc. augimą per 2012 m. mums buvo didelis iššūkis. Didžiausiomis apyvartomis 2012 m. pasižymėjo augalininkystės verslas dėl išaugusių trąšų, pesticidų ir grūdų pardavimų. Taip pat galime išskirti ir kombinuotųjų pašarų pardavimų augimą“, – sakė „KG Group“ vadovas Tautvydas Barštys.
 
Pasak T. Barščio, 2012-aisiais visi „KG Group“ verslai išlaikė didelius bei stabilius pardavimus ir lyderių pozicijas. Panašiai stabiliai augo ir įmonių grupės eksportas, kuris 2012 m. padidėjo penktadaliu ir siekė 489 mln. Lt.  Įmonių grupės vadovas pabrėžia, kad „KG Group“ paukštininkystėje apyvartos augimą lėmė nuolat kylantys eksporto mastai.
 
„KG Group“ verslams Lietuvoje tampa per ankšta, todėl nuolat didiname eksporto apimtis, – apžvelgdamas rezultatus atskleidžia T. Barštys. – „KG Group“ paukštininkystėje labiau augo šviežios ir šaldytos produkcijos pardavimai, taip pat išaugo ir vištienos gaminių pardavimai eksporto rinkose. Paukštynų eksporto mastams augti didelės įtakos turėjo galimybė tiekti didelius kalibruotos (supjaustytos lygiomis dalimis ir surūšiuotos pagal svorius) produkcijos bei iškaulinėtos šlaunų mėsos kiekius, kurių apimtys itin išaugo 2012 m. rudenį paukštininkystėje įdiegus naujas technologijas. Stipriai plečiame vištienos eksportą į Vakarų Europos šalis, Rusiją, taip pat į Azijos šalis.“
 
2012–2013 m. „KG Group“ įmonėse planuota investuoti 60 mln. Lt. Per praėjusius metus įgyvendinta investicinių projektų už 37,2 mln. Lt. Dalis investicinių projektų tęsiama šiais metais. AB „Kauno Grūdai“ investicijos 2012 m. buvo nukreiptos į gamybinių pajėgumų didinimą, technologinės bazės atnaujinimą. 2013 m. bendrovė daug dėmesio planuoja skirti produktų su pridėtine verte kūrimui. „KG Group“ paukštynuose 2012 m. investuota į naujas gamybines linijas bei technologijas: Vilniaus paukštyne įdiegta nauja kalibravimo linija, vertikalaus pjaustymo ir mėsos išploninimo technologija, įrengta šviežių dešrelių ir faršų gamybos linija. Kaišiadorių paukštyne investuota į modernias gilesnio skerdenos dalių apdorojimo technologijas, kuriomis gaminami nauji produktai – sparnų „tulpės“, išgyslinėta mažoji filė, blauzda be sąnario, taip pat iškaulinėta šlaunų mėsa  – šie produktai jau pradėti tiekti Lietuvos ir eksporto rinkoms. Taip pat padidinti mėsos gaminių terminio apdorojimo pajėgumai.
 
Pasak T. Barščio, „KG Group“ 2013 m. metais ketinama išlaikyti spartų augimo tempą ir įmonių grupės mastu tikimasi pasiekti 1,6 mlrd. Lt apyvartą.
 
AB „Kauno Grūdai“ kartu su AB Vilniaus paukštynas ir AB Kaišiadorių paukštynas sudaro vieną moderniausių ir ekonomiškai stipriausių gamybinių susivienijimų Lietuvoje – įmonių grupę „KG Group“. Šiuo metu įmonių grupėje dirba daugiau nei 3000 darbuotojų.
 

KOMENTARAI (0) Komentuoti

Komentarų nėra


PAKOMENTUOK