Archyvas


„Kauno Grūdų“ dalyvavimas tarptautinėje parodoje Uzbekistane įvertintas geriausio debiuto apdovanojimu

Kovo 29-31 dienomis AB „Kauno Grūdai“ atstovai lankėsi tarptautinėje parodoje „AgroWorld2017“, Uzbekistane. Bendrovė šioje rinkoje – ne naujokai, čia jau prekiaujama žaliavomis, vitamininiais mineraliniais papildais, pašarais ir yra žinoma vietiniams ūkininkams. Galbūt todėl pirmasis dalyvavimas šioje parodoje buvo įvertintas - Kombinuotųjų pašarų ir premiksų bei žaliavų verslo atstovai apdovanoti nominacija  už geriausią debiutą parodoje.

„Šis įvertinimas – tai pripažinimas, kad gebame pristatyti save taip, kaip yra suprantama klientams, parodos lankytojams. Neabejoju, kad taip nutiko ne atsitiktinai – tai patirtis dalyvaujant skirtingose parodose kiekvienais metais, didelis darbas, atliekamas dar iki prasidedant parodai, taip pat aukščiausio lygio savo sričių profesionalai, kurių dėka ir pasiūlome tai, ką Uzbekistano ūkininkai įvertina ir laiko aukščiausia kokybe.“ – apdovanojimą įvertino AB „Kauno Grūdai“ Rinkodaros tarnybos vadovas Artūras Skairys

Uzbekistano rinka specifinė, pagrindinis trikdis joje – somas (piniginis vienetas) bei apribotas užsienio valiutos pirkimas šalies viduje. Nepaisant šių priežasčių poveikio komerciniams pirkimams, tai kartu ir pakankamai atvira rinka. Galimybės verslui joje – ne tik parduoti, bet ir pirkti prekes, tokias kaip vaisiai, daržovės, iš šios šalies. „Ši rinka nėra lengva, bet patraukli, kurioje ypatingai svarbu turėti gerus ir patikimus verslo partnerius“ – pasakojo M. Lazdauskas. Jis taip pat įvertino ir papildomas galimybes: „Šioje rinkoje yra potencialo: norėtumėme plėstis ne tik žaliavų ir pašarų prekyboje, bet ir maisto pramonėje“.

 Statistikos portalo faostat.org duomenimis (2014 m.) didžiąją dalį šios šalies žemės užima žemės ūkis – daugiau nei 26 tūkst. (1000 ha).  Profesionalai iš Europos visuomet laukiami ir vertinami, todėl ir AB „Kauno Grūdai“ stendas visuomet buvo užimtas: vietiniams ūkininkams buvo sudarinėjamos šėrimo rekomendacijos, konsultuota specifiniais klausimais.

„Uzbekistano ūkiuose dažnai ieškoma įvairių sprendimų, kurie padėtų sumažinti kaštus, tačiau neatsižvelgiama į bendrą naudingumą. Pavyzdžiui, gaminant lesalus stengiamasi naudoti 0,1 proc. premiksus, kas iš pažiūros ekonomiškiau, tačiau iš patirties galime pasakyti – jog tai atsiliepia paukščių produktyvumui.“ – ūkių subtilybes Uzbekistane atskleidė M. Lazdauskas

Tiesa, tai pastebima tik mažesniuose ūkiuose. Didieji lygiuojasi į pasaulinius standartus. Todėl „Kauno Grūdų“ specialistų individualios konsultacijos buvo naudingos visokeriopai tiek didesniems, tiek mažiesiems ūkiams. 

Siekiant tinkamai pasiruošti parodai, dar iki jai prasidedant, buvo aplankyti vietiniai ūkiai, išsiaiškinta specifika, aktualijos, tad parodos metu teikiamos konsultacijos buvo pagrįstos realiais atvejais, o įvairios situacijos įvertinos AB „Kauno Grūdai“ profesionalų. „Mūsų stendas, kuriame pristatėme kombinuotuosius pašarus, vitamininius mineralinius papildus, ekstruduotus produktus bei žaliavas, nuolat buvo užimtas klientų, kuriems aktualu naujovės, esamos situacijos analizė bei rekomendacijos, kurios susijusios konkrečiai su Uzbekistano ūkiais“ – pasiruošimo svarbą akcentavo M. Lazdauskas

„AgroWorld 2017“ paroda tinkamiausia proga Uzbekistano ūkininkams susitikti su tarptautiniais tiekėjais bei gamintojais. 17-ąjį kartą rengiama paroda – didžiausia šalyje. Joje pristatomi įvairiausi produktai: sėklos, trąšos, pašarai ir papildai, augalai ir augalų apsaugos produktai, veterinariniai preparatai bei kitos Uzbekistano ūkiams aktualios naujovės.

 

KOMENTARAI (0) Komentuoti

Komentarų nėra


PAKOMENTUOK